1 lutego 2013 odbyliśmy spotkanie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Kielcach, który położony jest na osiedlu Białogon. Wzięliśmy pod swoją opiekę najpierw ponad 100 uczniów z klas 1-3, a w drugiej części ponad 100 uczniów z klas 4-6 szkoły podstawowej. Musimy przyznać, że to był prawdziwy sprawdzian naszych umiejętności pedagogicznych.

Zajęcia zaczęliśmy od przedstawienia się i opowiedzenia paru słów o OSP Rykoszyn, następnie puściliśmy animowany film szkoleniowy. Potem włączyliśmy prezentacje komputerową i w trakcie jej omawiania pytaliśmy dzieci co zapamiętały z filmu. Po części teoretycznej przeszliśmy do inscenizowanych sytuacji i dalej do zajęć praktycznych na fantomach. Dzieci były bardzo zaangażowane w ćwiczenia. Na koniec pokazaliśmy dzieciom torbę medyczną, szyny Kramera i deskę ratowniczą. Zwłaszcza zajęcia z deską były dla dzieci bardzo ciekawe.

Każdy uczeń dostał od nas pamiątkowy długopis. Ten gadżet przygotowała dla nas Agencja Reklamy Pressgraf z Piekoszowa, za co składamy ogromne podziękowania. Równie wielkie podziękowania składamy Pani Dyrektor Małgorzacie Pawłowskiej i Pani Wicedyrektor Marzenie Nowakowskiej za zaproszenie i ciepłe przyjęcie. Gronu pedagogicznemu dziękujemy za pomoc przy zajęciach. Informacje o nas zaczynają się od minuty 10:33

Relacja ze spotkania ukazała się w informacjach TVP3 Kielce za co podziękowania dla Pana Piotra Rogozińskiego. Relacje można zobaczyć pod adresem http://www.tvp.pl/kielce/informacyjne/informacje/wideo/01022013-godz-1830/9953916 Informacje o nas zaczynają się od minuty 10:33.