Zapraszamy i zachęcamy wszystkich strażaków członków ochotniczych straży pożarnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych do przystąpienia do wspólnego ogólnopolskiego przedsięwzięcia Związku Podhalan i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wspólna inicjatywa ma na celu upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski i objęta została patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Głównym założeniem wspólnej inicjatywy jest przemarsz przez Polskę  Ognisk Ducha  Świętego polegający na zapaleniu przez strażaków ochotniczych straży pożarnych w dniu 14 kwietnia 2016 r. od godz. 20.00 (zgodnie z mapą  i instrukcją  zamieszczoną  poniżej) ognisk w całym kraju, które rozpocznie zapalenie ognia przy krzyżu na Giewoncie.

Strażacy z Rykoszyna odpowiedzieli na apel i zgodnie z mapką o godz 20.10 na placu przy Kościele rozpalili ognisko.Przybyło 46 członków, był także znami proboszcz naszej parafii ksiądz Tadeusz Lalewicz.