30 stycznia 2013 w szkole podstawowej w Rykoszynie odbyliśmy pierwsze spotkanie w ramach akcji Mały Ratownik.

Zajęcia zaczęliśmy inscenizując scenki sytuacji jakie mogą się przydarzyć dzieciom. Opowiadając co się dzieje pytaliśmy dzieci co powinni robić i dlaczego. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni wiedzą uczniów oraz ich zaangażowaniem. Następnie przeszliśmy do ćwiczeń na fantomach. Podzieliliśmy się na 3 grupy. W dwóch trenowaliśmy resuscytacje, a w ostatniej pozycje boczną ustaloną.

Zajęcia przeprowadziliśmy najpierw wśród klas 1-3, a następnie w 4-6.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Marzenie Czarneckiej, gronu pedagogicznemu, a przede wszytkim samym dzieciom za ogromne zaangażowanie w zajęcia.

O zajęciach w Rykoszynie można przeczytać w piątkowej gazecie Echo Dnia oraz na ich stronie internetowej za co dziękujemy Pani Agnieszce Białek-Madetko. Link do strony to http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130131/POWIAT0115/130139792