Dnia 22 marca odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Górkach Szczukowkich. Spotkaliśmy się ze wszystkimi klasami nie pomijając nawet maluchów z przedszkola. Właśnie od przedszkolaków zaczęliśmy zajęcia przeprowadzając z nimi pogadankę oraz pokaz sprzętu strażackiego. Następnie uczyliśmy dzieci z klas wyższych jak udzielać pierwszą pomoc.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani w zajęcia. Wyraźnie widać było ich ogromne zaangażowanie w zajęcia. Na zakończenie zajęć dzieci mogły zobaczyć sprzęt strażacki a nawet przymierzać ubiory strażackie.

Pragniemy bardzo podziękować Pani Dyrektor Jolancie Kokoszy za orgaznizację szkolenia oraz całemu gronu pedagogicznemu za pomoc w zajęciach i aktywne uczestnictwo w szkoleniu.

O naszej akcji można również przeczytać na stronie szkoły pod linkiem http://spgorkiszczukowskie.blogspot.com/2013/03/strazacy-osp-rykoszyn-u-nas-ze-sprzetem.html za co dziękujemy Pani Helenie Gąsior.