Dnia 25 lutego 2013 roku ponownie odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 5 w Kielcach. Tym razem spotkaliśmy się z uczniami klas 4-6. Dla tych uczniów  przygotowaliśmy bardziej wymagający tryb szkolenia niż dla klas 1-3. Oprócz podstaw poruszaliśmy również tematy związane z różnymi niebezpiecznymi sytuacjami w życiu codziennym. Dzieci były bardzo aktywne, same pytały się jak postępować w niektórych przypadkach. Również podczas zajęć praktycznych dzieci wykazały duże zainteresowanie i z chęcią uczyły się ratować ludzi.

Jeszcze raz pragniemy bardzo podziękować Pani Dyrektor Wiesławie Ciszek za zainteresowanie naszą akcją i umożliwienie przeprowadzenia zajęć, Pani Wicedyrektor Małgorzacie Rzeszowskiej za pomoc w przygotowaniu technicznym, oraz całemu gronu pedagogicznemu za pomoc w realizacji zajęć.