…Życie jest po naszej stronie. Milczenie i Krzyż, które znamy, to siły, których nie da się pokonać. (…) Zwycięstwo jest pewne. Zmartwychwstanie jest jedynym światłem i z tym światłem nie można pobłądzić

Tydzień przed Świętami przygotowaliśmy Grób Pana Jezusa. W Wielki Piątek rozpoczynamy adorację przy Grobie. Druhowie W. Piotrowski, A. Nowak, T. Górski , R. Garbat pod dowództwem J. Garbata w uroczystej procesji asystują księdzu proboszczowi w procesji przeniesienia Pana Jezusa do grobu. Straż przy grobie trzymamy do godziny 24.00. W Wielką Sobotę tradycyjnie już od godziny 8.00 adorację rozpoczynają kobiety i drużyny MDP.  Ich adoracja trwa do godziny 15.30, a swoją powinność rozpoczynają druhowie. Jak co roku strażacy przygotowują i rozpalają ogień przy którym zapalany jest paschał przez księdza proboszcza. Adoracja trwa do godziny 22.00. W Wielką Niedzielę zbiórka już o godzinie 5.00. Przybywają wszyscy, nikt nie zaspał. O godz .6.00 rozpoczyna się Msza Rezurekcyjna, procesją wokół kościoła. Strażacy J. Garbat, T. Górski, A. Nowak, W. Piotrowski, S. Nowak asystują księdzu przy baldachimie, druhny E. Nowak, M. Nowak, E. Giemza, J. Piotrowska niosą feretron patrona strażaków Św. Floriana. Pozostali strażacy trzymając się za ręce odgradzają wiernych od księdza proboszcza niosącego monstrancję z Panem Jezusem. Po Mszy Rezurekcyjnej Prezes S. Górski oraz Naczelnik J.Garbat zapraszają księdza proboszcza Tadeusza Lalewicza, księdza Waldemara Wiśniowskiego, który gości w naszej parafii, organistkę panią Magdę na tradycyjny żurek wielkanocny. Po krótkiej wspólnej modlitwie składamy sobie wszyscy Wielkanocne życzenia. Ksiądz proboszcz złożył strażakom podziękowania za wykonanie grobu, adorację podczas Trydium Paschalnego. Prezes podziękował druhnom i druhom za zaangażowanie i trud w przygotowaniu grobu i adorację.

Autor: Stanisław Górski

« 1 z 2 »