W dniu 25.10.2012r. przedszkolaki, dzieci z zerówki i z klas 1-2 ze szkoły podstawowej w Rykoszynie pod opieką swoich wychowawczyń o godzinie 12.00 zawitały do naszej remizy. Powitali ich prezes Stanisław Górski oraz naczelnik Jerzy Garbat .

Po krótkim powitaniu, prezes informował dzieci na temat pożarów i bezpieczeństwa na drogach. Przeprowadził także  z dziećmi mały sprawdzian pytając o numery alarmowe straży pożarnej ,pogotowia, policji ,numer alarmowy z komórki, który dzieci zdały celująco.

Wielkie zaskoczenie dzieciom sprawiło  załączenie syreny elektrycznej i wyjazd   z remizy samochodu ratowniczego na sygnałach świetlnych i dźwiękowych.

Wszystkie naraz chciały być w samochodzie pożarniczym. Naczelnik i prezes jednak najpierw pokazali sprzęt przeciwpożarowy będący na wyposażeniu samochodu.

Wielkie zainteresowanie oprócz chłopców wykazywały również dziewczyny które zadawały pytania na temat sprzętu.

Następnie „młodzi strażacy”, (bo na pytanie prezesa wszyscy odpowiedzieli  że będą strażakami)  rozpoczęli zwiedzanie samochodu wsiadając do przedziału załogi, dowódcy i kierowcy, włączając sygnały dźwiękowe co dało im dużo uciechy.

Pokazy pod koniec popsuła nam pogoda, zaczął padać deszcz. Umówiliśmy na inny termin, obiecując pokazanie gaszenie pożaru, oraz innych samochodów gaśniczych. W pokazach brało udział 60 dzieci.