Wieczór 16 kwietnia był dla nas wyjątkowo pracowity. Najpierw dostaliśmy wezwanie do pożaru traw w Gałęzicach. Wyjechaliśmy GBA Star 244 z pełną obsadą. Na miejscu okazało się, że pali się trawa na obszarze około 10 arów.

Kiedy dogaszaliśmy pożar dostaliśmy informacje o kolejnym pożarze w miejscowości Miedzianka. Szybko i skutecznie zakończyliśmy walkę z ogniem. Alarmowo zwinęliśmy węże i udaliśmy się do Miedzianki. Tam paliła się trawa przy drodze. Do pomocy zadysponowano nam OSP Piekoszów. Po zakończeniu działań udaliśmy się do remizy. Tam uzupełniliśmy zbiornik wodą i zaczęliśmy się przebierać. Nie dane nam było jednak rozejść się do domów.

Dostaliśmy wezwanie do pożaru traw nieopodal przystanku w Rykoszynie. Ten pożar był wyjątkowo niebezpieczny  gdyż obok znajdowały się zabudowania, a dym leciał na drogę utrudniając jazdę kierowcom. Nasza szybka i sprawna akcja zapobiegła jednak tragedii.

Dopiero po tej akcji mogliśmy późną nocą udać się do domów. Niektórzy z nas wczesnym rankiem muszą wstać do pracy. Jednak nie narzekamy bo nasze motto to "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek".

Skład zastępu:

Krzysztof Lotko – dowódca

Szymon Walczak – kierowca

Jerzy Garbat

Tomasz Górski

Jakub Jakubowski

Paweł Sidło