W dniu 23 stycznia br. o godz.10:35 oficer dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach zadysponował nas do pożaru stodoły w miejscowości Zajączków. Wyjechał zastęp GBA. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdziliśmy, że pali się stodoła wypełniona belami siana, na miejscu działał zastęp OSP Zajączków. Działania nasze polegały na zbudowaniu drugiej linii gaśniczej i podaniu dwóch prądów wody jeden na płonącą stodołę, drugi na magazyn ze zbożem. Na miejsce zdarzenia przybył zastęp PSP z JRG-3 oraz OSP Piekoszów, Brynica i Szczukowice. Po zlokalizowaniu pożaru, dowódca akcji polecił wydobycie siana na zewnątrz i przelaniu go wodą. Po zakończeniu działań jednostki wróciły do koszar.

 

Udział GBA w składzie:

Górski Stanisław

Kropisz Andrzej

Garbat Renata

Radomski Sylwester

Walczak Grzegorz