W dniu 22 lutego br. o godzinie 3:55 oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP Kielcach zadysponował nas do miejscowości Szewce w gminie Sitkówka-Nowiny do pożaru kurnika. Wyjechały dwa zastępy GCBA i GBA. Po przybyciu na miejsce zdarzenia nasze działania polegały na przepompowaniu wody do innych samochodów gaśniczych. Druh Tomasz wszedł w aparacie powietrznym do środka obiektu gdzie podmienił strażaka, któremu skończyło się powietrze w butli. Równolegle z działaniami gaśniczymi ratownicy ewakuowali ok. 300 kurcząt, które zostały umieszczone w klatkach dostarczonych przez właściciela. W kurniku znajdowało się ok. 15 500 kurcząt, które uległy uduszeniu w wyniku działania dymów pożarowych. Działania gaśnicze prowadziło 44 strażaków PSP i OSP.

Udział brali:

Zastęp GCBA

Andrzej Kropisz

Jerzy Garbat

Stanisław Nowak

Zastęp GBA

Marcin Skwarek

Tomasz Górski

Renata Garbat

Sylwester Radomski

Grzegorz Walczak

 

Zdjęcia PSP w Kielcach: