W dniu 24 stycznia br. o godz. 16:33 oficer dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach zadysponował nas do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Wierna Rzeka. Wyjechał zastęp GBA. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zapaleniu uległa zewnętrzna drewniana ściana budynku jednorodzinnego. Pożar nie był w pełni rozwinięty . Nadpaleniu uległy drewniane belki, z których zbudowana była ściana. Działania ratowników PSP i OSP polegały na podaniu jednego prądu wody na tlące się belki drewniane. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do wycinania nadpalonej konstrukcji ściany. Wycięte elementy dogaszano wodą . W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy z JRG Nr3 oraz 3 zastępy OSP Zajączków, Rykoszyn i Piekoszów.

Udział brał zastęp GBA:

Garbat Jerzy

Skwarek Marcin

Garbat Renata

Nowak Stanisław

Radomski Sylwester

Jakubowski wiesław