W dniu 14 czerwca 2014 odbyła się międzydiecezjalna (diecezje: sandomierska, kielecka, radomska) pielgrzymka strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie. W Pielgrzymce brały udział 53 poczty sztandarowe i około700 strażaków z trzech diecezji. Z gminy Piekoszów w pielgrzymce brały udział OSP Piekoszów(5druhen i druhów)i OSP Rykoszyn . Obydwie jednostki wystawiły poczty sztandarowe. Straż pożarną z Rykoszyna reprezentowali: prezes Stanisław Górski ,wiceprezes Sławomir Majcherczyk, naczelnik Jerzy Garbat, gospodarz Renata Garbat oraz druhowie Michał Górski i Stanisław Nowak.

Obecni na uroczystościach strażacy wzieli udział w drodze krzyżowej pod hasłem ”Bogu na chwałę ludziom na pożytek” którą prowadzili księża kapelani. O godzinie 12.00 odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji  zmarłych i żyjących strażaków ,oraz ich rodzin. Mszę Świętą odprawił ksiądz infułat Czesław Wala w koncelebrze księży kapelanów. Diecezji kieleckiej przewodniczył kapelan wojewódzki strażaków ksiądz kanonik Marek Mrugała. Po uroczystościach druhowie z Kałkowa przygotowali poczęstunek grochówką, następnie zwiedzaliśmy Sanktuarium.