Dnia 3 Maja w wigilię naszego patrona Świętego Floriana obchodziliśmy u nas Dzień Strażaka. O godzinie 11.00 spotkaliśmy się na uroczystej zbiórce pod remizą, skąd wyruszyliśmy w pochodzie do kościoła parafialnego na mszę świętą w intencji strażaków i ich rodzin. Braliśmy czynny udział w liturgii słowa. Druhna Monika Gos śpiewała psalm, druhowie Piotr Grabowski i Tomasz Górski przeczytali czytania liturgiczne, a druhna Karolina Piotrowska czytała modlitwę powszechną. Po zakończeniu mszy świętej udaliśmy się do remizy. W imieniu wszystkich strażaków chciałbym podziękować naszemu proboszczowi księdzu Tadeuszowi Lalewiczowi za odprawienie mszy świętej jak i inspirujące kazanie oraz wszystkim zgromadzonym wiernym na za wspólną modlitwę. Chciałbym życzyć wszystkim strażakom miłości, zdrowia, uśmiechu i abyśmy nasze święto za rok obchodzili w nie mniejszym gronie.

« 1 z 3 »