W niedzielę 17 lutego w Bibliotece Publicznej w Rykoszynie odbyliśmy spotkanie z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich. Chociaż nasza akcja głównie skierowana jest do dzieci i młodzieży to jesteśmy otwarci dla każdego kto chciałby nauczyć się pomagać ludziom w potrzebie. Dlatego z wielką ochotą zabraliśmy się za szkolenie naszych Gospodyń z Rykoszyna na czele z Panią Danutą Kotwicą, która zasiada w Radzie Gminy Piekoszów.

Zaczęliśmy od fimu edukacyjnego oraz pogadanek na temat pierwszej pomocy. W drugiej części spotkania skupiliśmy się na zajęciach praktycznych. Panie mogły na własnej skórze przekonać się jaki trud niesie ze sobą udzielanie pierwszej pomocy. Zajęcia były prowadzone w przyjaznej, życzliwej atmosferze.

Chcielibyśmy szczególnie podziękować Pani Bibliotekarce Grażynie Górskiej za organizację spotkania i udostępnienie sali. Wielkie podziękownia składamy Pani Danucie Kotwicy za zorganizowanie licznej grupy Gospodyń na to spotkanie. Obie wyżej wymienione Panie również brały czynny udział w zajęciach dając dobry przykład innym.