Dnia 7 lutego odwiedziliśmy Klub Przedszkolaka znajdujący się w Klubie Osiedlowym Sabat na osiedlu Świętokrzyskim w Kielcach. Zajęcia z dziećmi przeprowadziliśmy w formie zabawy. Skupiliśmy się na opowiadaniu o pracy strażaka oraz sprzęcie potrzebnym podczas akcji.

Spotkanie urozmaiciliśmy tym, że każdy z nas występował w innych rolach takich jak: strażak w koszarach, strażak w akcji gaśniczej, strażak walczący z owadami. Pokazywaliśmy różne narzędzia używane podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Drugą część poświęciliśmy na rozmowę z mamami maluchów na temat bezpieczeństwa. Poruszyliśmy tematy fotelików samochodowych dla dzieci, postępowaniu w przypadku różnych nieszczęśliwych wypadków oraz sytuacji potencjalnie niebiezpiecznych dla dzieci.

Chcielibyśmy bardzo podziękować za zaproszenie wszystkim mamom, a w szczególności Pani Barbarze Lisowskiej za pomoc w organizacji spotkania. Jesteśmy pod wrażeniem okazanej nam życzliwości i miłego przyjęcia.