Dnia 01.03.2013 odwiedziliśmy gimnazjum w Łosieniu gdzie spotkaliśmy się ze wszystkimi klasami. Zajęcia zaczęliśmy od wspólnego oglądania filmów, które pokazują jakie zagrożenia występują na drogach, oraz instruktaż jak udzielać pierwszej pomocy. Następnie inscenizowaliśmy scenki, oraz pokazywaliśmy jak udzielać pierwszej pomocy. Kolejną częścią zajęć była praktyka na fantomach i materacach. Każde dziecko, które chciało mogło do woli korzystać z zajęć. Niektórzy uczniowe nawet po kilka razy trenowali masaż serca i sztuczne oddychanie. Na zakończenie pokazaliśmy sprzęt używany podczas działań ratowniczych oraz opowiadaliśmy o różnych niebezpieczeństwach, na które muszą uważać dzieci.

Chcielibyśmy podziękować Pani Dyrektor mgr Elżbiecie Białek, Zastępcy Dyrektora Pani mgr Beacie Zajączkowskiej oraz całemu gronu pedagogicznemu za umożliwienie przeprowadzenia, jak i pomoc w samych zajęciach.

Miłą niespodziankę sprawiło nam Radio Kielce przeprowadzając relację z naszego spotkania za co dziękujemy Panu Redaktorowi Marcinowi Przemirskiemu. Można tą relację przeczytać na stronie internetowej http://www.radio.kielce.pl/page,,Gimnazjalisci-ucza-sie-pierwszej-pomocy,4ed279dd0959b3c4faf8389984a82457.html oraz posłuchać pobierając audycję z poniższego linku 2013-1-marzec-2013-15-52-06