Już za chwilę wyruszę z Tobą, Panie Jezu w Drodze Krzyżowej. Nie chcę być na niej jedynie niemym świadkiem. Pragnę w niej w pełni uczestniczyć, to znaczy wziąć wraz z Tobą krzyż. Ten krzyż towarzyszy mi przecież każdego dnia. Czasem przed nim uciekam, czasem próbuję go nie widzieć. Tymczasem w krzyżu cierpienie, ale i w krzyżu zbawienie!!!
W dniu 18.03.2016 w piątek o godzinie 17.30 w Kościele Parafialnym w Rykoszynie rozpoczyna się Droga Krzyżowa. Jest to wyjątkowa Droga Krzyżowa. Poszczególne stacje są rozmieszczone wzdłuż drogi na nasz cmentarz. W Drodze Krzyżowej uczestniczy dużo mieszkańców naszej parafii, a zwłaszcza młodzieży. Główny inicjatorem i pomysłodawcą tej wyjątkowej Drogi Krzyżowej był nasz proboszcz ksiądz Tadeusz Lalewicz. Nie mogło także zabraknąć strażaków z OSP Rykoszyn, druhny z MDP: Diana Jakubczyk, Natalia Wojtasińska, Weronika Kolasa, Natalia Walczyk niosą Krzyż z Kościoła do pierwszej stacji, druhny Klaudia Nowak, Anita Lis, Marta Giemza, Karolina Piotrowska oświetlają drogę łuczywami. Druhowie Andrzej Nowak, Tomasz Górski, Marcin Skwarek dbają o bezpieczeństwo uczestników. Rozważania i medytację wspólnie z księdzem proboszczem prowadzi młodzież. Krzyż niosą także dzieci, młodzież dziewczęta i chłopcy, babcie, dziadkowie, matki, ojcowie, mieszkańcy Rykoszyna ,Gałęzic, Skałki, Osiedla-Skałki i młodzież strażacka. Wszyscy uczestnicy nieśli ze sobą zapalone znicze, które po zakończeniu Drogi Krzyżowej złożone zostały na grobach zmarłych. Po rozmowach z księdzem proboszczem doszliśmy do wniosku aby co rok odprawiana była taka Droga Krzyżowa.
Autor Stanisław Górski fot. Marcin Skwarek.

« 1 z 2 »