25 kwietna odwiedziliśmy Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Brynicy gdzie spotkaliśmy się z dziećmi z klas szkoły podstawowej. Wspierali nas druhowie z OSP Brynica pod przewodnictwem Naczelnika Dariusza Śliwy.

Na początku rozmawialiśmy o zagrożeniach w życiu codziennym, oraz o nieodpowiedzialnych zachowaniach takich jak wypalanie traw, czy nieprzestrzeganie przepisów drogowych. Następnie dzieci obejrzały film edukacyjny po którym przeszliśmy do części praktycznej czyli ćwiczeń na fantomach.

Chcielibyśmy podziękować Pani Magdalenie Zapale za pomoc w organizacji spotkania. Dla dh Dariusza Śliwy należą się podziękowania za pomoc w zajęciach oraz dostarczenie naklejek z numerami ratunkowymi, które otrzymały wszystkie dzieci.

O zajęciach można również przeczytać na stronie internetowej GBP Piekoszów http://www.gbp.piekoszow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=193:kurs-pierwszej-pomocy-w-filii-w-brynicy&catid=2:newsy
skąd wykorzystaliśmy zdjęcia do naszej galerii za co bardzo dziękujemy.